TJ Start Brno
oficiální stránky fotbalového klubu

Dne 18. 9. 2019 proběhla v areálu FC Soběšice akce "Létající trenéři"

Více zajímavostí a doprovodných fotografií ze vzorového tréninku nejmenších fotbalistů FC Soběšice o této akci po rozkliknutí odkazu.

Tento projekt se týkal zejména malých klubů a jejich trenérů, kteří v nich působí a mají základní trenérskou licenci C. Projekt Létajících týmů trenérů navazuje na změny, které se udály v posledních letech. Přechod na malé formy fotbalu se vším, co k tomu patří, oslovování rodičů ke spolupráci, změna zaměření v jednotlivých trenérských licencích a další detaily. Byl prezentován směr, kterým by se měl ubírat trénink a výchova malých fotbalistů. Projekt je zaměřen především na přípravkové kategorie a pomoc je tedy nabízena primárně trenérům přípravek.

Trenéři létajících týmů ukazovali s dětmi na hřišti FC Soběšice zásadní směry, kterým by se měly děti a trenéři ve fotbalu ubírat. Diskutovali s trenéry a přinášeli přímo k nim informace, které získali na seminářích, vyšších trenérských licencích, ale i zahraničních stážích. Ukázkový trénink byl otevřen i pro trenéry ostatních klubů i ostatních věkových kategorií.
Zde je  přehled hlavních činnosti, které byly na ukázkových trénincích předvedeny a jejich detaily diskutovány. Trénink přípravek a mladších žáků by měl obsahovat především tyto činnosti:
• cvičení na individuální činnost s míčem – každý má míč
• zábavná silově - rychlostně-obratnostní cvičení a pohybové hry (stimulují všeobecný i fotbalový rozvoj zábavnou formou)
• fotbalové hry a cvičení jeden proti jednomu
• fotbal dvojic až pětic, poziční hry


Fotogalerie